Rodzaje powierzchni

Rodzaje powierzchni do malowania proszkowego

Decydujące znaczenie dla jakości powłoki lakierniczej ma proces przygotowania powierzchni do malowania. Obejmuje on szereg zabiegów technicznych, takich jak: odłuszczanie, piaskowanie,  suszenie, odpylanie, malowanie środkami antykorozyjnymi. Odpowiednie prace stosuje sie do róznych materiałów.

Stal ocynkowana

Malowanie proszkowe stali ocynkowanej zapewnia doskonałą odporność antykorozyjną elementów poddanych działaniu warunków atmosferycznych. Zanim zajmiemy się malowaniem proszkowym stali ocykowanej, należy odpowiednio przygotować podłoże, by zapewnić trwałość powłoki. Elementy ze stali ocynkowanej są przygotowywane poprzez obróbkę ścierną, następnie obróbkę termiczną w temp. 200-220 °C. malowanie proszkowe odbywa się metodą elektrostatyczną, poczym  element trafia na polimeryzację farby w piecu w temperaturze ok. 200-210 °C.

Stal surowa

Stal surową wstępnie traktuje się obróbką ścierną, wykorzystująca metodę piaskowania. Następnie  elementy są malowane farbą podkładową i wypalane w piecu. Stal surowa, podobnie jak stal ocynkowana może być także przygotowana metodą fosforowania. Malowanie proszkowe skutecznie zabezpiecza przed uszkodzeniem powierzchni.

Aluminium

Do obróbki elementów aluminiowych stosujemy metodę ścierną lub chemiczną. Odpowiednie przygotowanie podłoża w przypadku aluminium polega na myciu - odtłuszczaniu i ewentualnym trawieniu. Następnym etapem jest czyszczenie i zmatowienie malowanych powierzchni. Tak przygotowana powierzchnia gwarantuje trwałości powłoki wytwarzanej w trakcie malowania proszkowego. W naszej malarni proszkowej znajduje się odpowiedni sprzęt, by wykonać cały proces technologiczny.

Nasza malarnia wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt do malowania proszkowego w Szczecinie. Dostosowane do wydajnej pracy stanowiska do malowania proszkowego pozwalają na szybki czas realizacji powierzonego nam zlecenia.

Nowoczesna technologia i sprawność w działaniu w naszej malarni proszkowej w Szczecinie, stawia nas na czele konkurencji.

Malujemy elementy do wielkości: 9.0 m długość x 1.6 m szerokość x 2.0 m wysokość
Nasz piec pozwala nam na malowanie proszkowe bardzo dużych gabarytów

Malowanie proszkowe w Szczecinie wykonujemy na różnych rodzajach powierzchni.
Przygotowanie podłoża uzależnione jest od rodzaju surowca.
Przywiązujemy wagę do wysokiej jakości usług i terminowości.